Vyprodali jsme obě divadla v Mostě i v Chomutově a připravili jsme spolu s Vláďou Hronem nadšeným divákům krásné hudební zážitky

Takhle o našem mosteckém koncertu napsal Mostecký deník

20. 12. 2018 - Třemi krásnými vánočními koncerty jsme završili podzimní přípravu a zakončili tak celou letošní koncertní sezónu. Vrcholem byly koncerty ve vyprodaných divadlech v Mostě a Chomutově s Vláďou Hronem. Velmi povedený byl však i adventní koncert v přeplněném stanu na Chomutovském náměstí. Oba divadelní koncerty navodily svojí repertoárovou pestrostí dobrou náladu stovkám posluchačů a náš host Vladimír Hron je kromě skvělého zpěvu také výborně bavil. Ozdobou koncertu byly také výkony našich sólistů, Boříka Čecha, Ondry Nechvátala, Martina Rufera, Sandry Kovalíkové, Evy Pomahačové a Petra Baranijaka. Fotografie z koncertů najdete v naší bohaté fotogalerii.

Naše vánoční koncerty s Vláďou Hronem 12.12. v Mostě a 20.12. v Chomutově se nezadržitelně blíží

25. 11. 2018 - Letošním hlavním hostem našeho vánočního koncertu bude zpěvák a velký šoumen Vláďa Hron. Připravili jsme spolu s ním velmi poutavý program plný krásných swingovek a vánočních písní. Vstupenky budou k dispozici v předprodeji Divadla v Mostě a v Infocentru města Chomutova. Rezervaci je možné také zajistit přes členy naší kapely nebo na mailové adrese eminger@seznam.cz

Dne 1.9.2018 nás opustil náš kamarád, muzikant, pozounista Jarda Bažant. Čest jeho památce.

Jsou chvíle, kdy eufórii radostných životních okamžiků vystřídají pocity smutku ze ztráty kamaráda. A tím Jarda pro nás byl. Do poslední chvíle se věnoval svému celoživotnímu koníčku, muzice, svému pozounu a svůj poslední koncert s naším orchestrem odehrál 9. 8. 2018 v Mostě. Budeme na Tebe vzpomínat, Jardo.

Zúčastnili jsme se Mezinárodního hudebního festivalu v České Kamenici

16. 6. 2018  - Měli jsme tu čest se zůčastnit Mezinárodního hudebního festivalu 2018 v České Kamenici. Byla to parádní přehlídka Big Bandů spojená se soutěží. Předsedou poroty byla hudební legenda Felix Slováček a jedním z dalších členů byl také Václav Hybš. Ve velké konkurenci s řadou i profesionálních Big Bandů jsme se umístili v bronzovém pásmu a náš trumpetista Bořík Čech si vysloužil pochvalu od Felixe Slováčka za svojí sólovou skladbu.

Letošní promenádní koncerty v Mostě byly zahájeny

17. 5. 2018  - Letošní promenádní koncerty v Mostě byly zahájeny. Těšíme se na Vaši návštěvu. Hrajeme každý 2. čtvrtek od 17:00 hod. v átriu mosteckého Magistrátu.

Videa z našeho vánočního koncertu s Ondřejem Rumlem jsou již ke shlédnutí

22. 1. 2018 - Videa jednotlivých skladeb z vánočního koncertu s Ondřejem Rumlem jsou již ke shlédnutí. Najdete je na níže uvedeném odkazu, dále v sekci Videa z koncertů nebo také na stránkách našeho Fanklubu.

Vzpomínkové promítání z Vánočního koncertu s Ondřejem Rumlem - 16. 1. 2018

Vážení přátelé, dne 16. 1. 2018 proběhne od 18.30 na velkém sále ZUŠ F.L.Gasmanna v Mostě vzpomínkové promítání na prosincový vánoční koncert s Ondřejem Rumlem se členy kapely a pro všechny přátele kapely. Přijďte v hojném počtu jste vítáni

Naše kapela založila svůj Fanklub

30. 12. 2017   -   Naše kapela si založila svůj Fanklub. Najdete ho na tomto odkazu: https://www.facebook.com/groups/565880287084937/ ,  je uveden také v Kontaktech.               Zde můžete požádat o vstup. Každého příznivce rádi zaregistrujeme. Rozšiřte okruh našich přátel.                                                                     


Vyprodaná divadla v Mostě a Chomutově aplaudovala Ondřeji Rumlovi a našemu Big Bandu

19. 12. 2017   -   Dva skvělé vánoční koncerty odehrál náš Big Band krátce po sobě v Mostě a v Chomutově. Hlavní host koncertu Ondřej Ruml byl výborným partnerem pro naší kapelu a okouzlil vyprodaná hlediště divadel. Potěšil nás také svým příslibem spolupráce do budoucna. Prohlédněte si také naši fotogalerii a reportáž na odkazu níže. 

Zdenek Tölg by se dožil 80 let

Dne 6. prosince 2017 by se dožil 80 let zakladatel našeho Big Bandu, kapelník, muzikant, skladatel, aranžér a pedagog Zdenek Tölg. Celý svůj život zasvětil muzice a vdechl muzikantskou duši desítkám mladých muzikantů a nespočtu kapel, které vedl. Jsme hrdí na to, že náš Big Band nese dál jeho jméno a odkaz. Čest jeho památce.

       Připravujeme Vánoční koncert s Ondřejem Rumlem

Říjen 2017  -  Jako každý rok se naše kapela připravuje na vrchol koncertní sezóny v podobě velkého vánočního koncertu, který se uskuteční dne 14. 12. 2017 v Městském divadle v Mostě a   18. 12. 2017 v Městském divadle v Chomutově. Hostem obou koncertů bude letos zpěvák Ondřej Ruml, který se v letošním roce úspěšně představil ve 3. řadě televizní show Tvoje tvář má známý hlas. Spolu s ním připravujeme hudebně pestrý a zajímavý program plný překvapení.


Big Band se přestěhoval do Mostu

21. 3. 2017   -  Začali jsme psát novodobou historii naší kapely. Po 20 letech působení v Chomutově jsme se s Big Bandem přestěhovali do Mostu, kde nám nabídla a poskytla zázemí místní ZUŠ. Chceme na oplátku této škole pomoci svým působením v jejím dalším rozvoji. Je nám ctí vrátit na půdu této školy jméno Zdenka Tölga, který proslavil tuto školu v 70. a 80. letech, kde se svými žáky a orchestry sklízel jeden úspěch za druhým. Někteří jeho žáci jsou dodnes stálými členy BBZT.  Získali jsme také podporu statutárního města Most ke své činnosti a budeme rádi město reprezentovat při různých příležitostech. Níže je několik fotografií z historicky první zkoušky na koncertním velkém sále ZUŠ.