Opustil nás náš pozounista Pavel Hoblík

27. 12. 2023

Milí přátelé, se smutkem oznamujeme, že odešel do muzikantského nebe náš kamarád a dlouholetý člen kapely pozounista Pavel Hoblík. Bude nám moc chybět. Čest jeho památce.

Vánoční koncert BBZT 2023 se blíží

Milí přátelé a příznivci našeho Big Bandu. Blíží se čas vánoční a s ním i náš tradiční vánoční koncert. Podobně jako vloni ho letos uskutečníme ve 3 divadlech, v Teplicích 4.12., v Chomutově 5.12 a v Mostě 7.12. Naším letošním hostem je zpěvačka Leona Machálková. Vstupenky pro Teplice budou k dispozici v předprodeji Krušnohorského divadla Teplice, pro Most v předprodeji Městského divadla v Mostě a přes členy orchestru a v Chomutově budou vstupenky k dispozici přímo v Městském divadle v Chomutově, nebo si je můžete rezervovat na tel. č. 602 125 112. Dotazy na vstupenky můžete pokládat prostřednictvím těchto stránek nebo na našem FB. Budeme se těšit na Vaší návštěvu.

Letní promenádní koncerty v Radničním parku 2023 jsou za námi


Milí přátelé, ve čtvrtek jsme zakončili cyklus letních promenádních koncertů v Radničním parku. Děkujeme Vám, všem našim příznivcům za hojnou návštěvu na těchto koncertech. Pomohli jste nám umocnit radost z muziky, kterou pro Vás děláme. Podzim pak bude pro naší kapelu ve znamení příprav na naše vánoční koncerty, jejímž hostem bude paní Leona Machálková. S tímto programem vystoupíme ve 3 divadlech v Mostě, Chomutově a Teplicích.

Saturday Nights v hotelu Cascade

Město Most otevírá nově zrekonstruované společenské prostory v hotelu Cascade 3 zábavnými večery. O hudební produkci se 11. března od 20 hod. postará náš Big Band. Hostem večera bude Leona Machálková, která si s námi také zazpívá pár písní. Tak neváhejte a přijďte posedět nebo si i zatančit.

Vánoční koncerty s Janem Kopečným se už blíží        Most - 5.12., Teplice 6.12., Chomutov 7.12.

Vánoční koncerty s Janem Kopečným

Big Band Zdenka Tölga chystá další již 25. velký vánoční koncert. Letošním hostem koncertu bude zpěvák a herec Jan Kopečný. Letos si koncert užijeme hned 3x, kromě tradičních divadel v Mostě a Chomutově se poprvé představíme také v Teplicích v Domě kultury. Připravili jsme pro své diváky opět poutavý hudební program, kde zazní písně řady světových autorů a interpretů swingové hudby. Jan Kopečný je úspěšný muzikálový zpěvák a spoluautor současného úspěšného muzikálu "Muzikály naruby", který vyprodal Divadlo Brodway a pražskou Lucernu. S Big Bandem Zdenka Tölga pod vedením Karla Emingera se vedle hlavního hosta představí také jeho zpěváci a celý koncert připraví divákům příjemný zážitek v předvánočním čase.

Promenádní koncerty 2022

Milí přátelé,tak již za týden můžete navštívit náš první letošní promenádní koncert, kterým zahájíme 19. 5. 2022 jejich již tradiční letní šňůru. Srdečně Vás tímto zveme do Radničního parku, kde se budeme opět pravidelně setkávat každý druhý čtvrtek vždy od 17.00 hod. Těšíme se na Vás. Váš Big Band Zdenka Tölga. 

Koncert k 25. výročí založení Big Bandu Zdenka Tölga

Vážení přátelé,

srdečně Vás zveme na vzpomínkový koncert, který pořádáme u příležitosti 25. výročí vzniku naší kapely. Zavzpomínáme na její historii se současnými i bývalými členy a připravili jsme pořádnou muzikantskou nálož. Přijďte tedy 20. dubna 2022 v 18.30 hod. na velký sál ZUŠ F.L.Gassmanna v Mostě. Budete vítáni.

Videa z celého vánočního koncertu 2021 jsou již k dispozici - zde

PF 2022

Big Band Zdenka Tölga se s Vámi v roce 2021 loučí a přeje Vám mnoho radosti a krásné muziky v roce 2022

Letošní vánoční koncerty jsou již minulostí, ale krásné vzpomínky budou ještě dlouho přetrvávat (viz Fotogalerie). Již nyní se těšíme na nový rok, ve kterém chceme opět rozdávat radost s naší muzikou. Přejeme pevné zdraví.

Připravujeme vánoční koncert s Hanou Holišovou

Hana Holišová
Hana Holišová

Koncertem na Mělnickém vinobraní 18.9. jsme zakončili úspěšnou letní sezónu, kdy jsme odehráli 15 krásných koncertů. Nyní už se připravujeme na náš tradiční vrchol hudebního roku - vánoční koncert. Jeho letošním hvězdným hostem bude zpěvačka a herečka Hana Holišová. Koncerty uskutečníme jako tradičně v Mostě - 6.12.2021 a v Chomutově - 15.12.2021. Budeme se těšit na Vaší návštěvu.


Míra Pail odešel do muzikantského nebe


Milí přátelé, jsou věci, které se neříkají snadno. V pátek 23. 4. 2021 nás opustil náš kamarád a dlouholetý člen kapely, klavírista Míra Pail. Byl to vynikající muzikant, skvělý parťák s úžasným smyslem pro humor. Stal se jedním ze symbolů naší kapely. Budeme vzpomínat. Čest jeho památce.

Opustil nás Standa Vobr


31. 1. 2021

Milí přátelé,

se smutkem oznamujeme, že odešel do muzikantského nebe náš kamarád a dlouholetý člen kapely kontrabasista Standa Vobr. Bude nám moc chybět. Čest jeho památce.

Adventní kalendář města Mostu také s Big Bandem Zdenka Tölga

Milí přátelé,uskutečnit vánoční koncert letos sice nemůžeme, ale díky krásnému adventnímu kalendáři města Mostu si můžeme zavzpomínat na loňský vánoční koncert.

Vánoční koncert BBZT s Janem Kopečným se odkládá


25. 10. 2020 - Vážení a milí přátelé, to, co se děje kolem nás, se promítá do všech oblastí našeho života, kulturu a muziku nevyjímaje. Vzhledem k situaci s COVIDEM jsme museli bohužel přerušit přípravu na naše Vánoční koncerty s Janem Kopečným a protože již není reálné, aby koncerty v prosinci proběhly, jednáme nyní s divadly v Mostě a Chomutově o náhradních termínech koncertů někdy v březnu. Věříme, že se nám to podaří a situace nám dovolí již v té době koncerty uskutečnit. Těšíme se opět na Vás a na to, že budeme opět naší muzikou rozdávat radost. Přejeme všem pevné zdraví. Váš Big Band Zdenka Tölga.

IX. Hudební festival na Novém Hradě v Jimlíně u Loun


Přijeďte 30.8.2020 na náš koncert do krásného prostředí zámku Nový Hrad v Jimlíně. Na jeho nádvoří bude probíhat zdejší už IX. Hudební festival. Naše vystoupení začíná v 15:15 hod. a můžete se těšit na více než hodinu skvělé muziky.


Rozhovor s kapelníkem pro internetové rádio Ponte Records

Startujeme první koncerty po pandemii

5. 6. 2020 

Milí přátelé,

s potěšením oznamujeme, že dne 11.6. zahajujeme naší letošní koncertní sezónu po odeznívající pandemii. Těšíme se na Vás v Radničním parku vedle Magistrátu Most tradičně v 17.00 hod. Další promenádní koncerty odehrajeme již podle původního plánu, tedy každých 14 dnů vždy ve čtvrtek.

15 let od odchodu Zdenka Tölga do muzikantského nebe

17. 3. 2020

17. března uplynulo právě 15 let od chvíle, kdy nás opustil zakladatel našeho Big Bandu pan Zdenek Tölg. Byl pravým profesionálem a vdechl svým muzikantům a celé kapele tu správnou muzikantskou duši. Jsme hrdí na to, že můžeme nést jeho odkaz dál a dělat muziku, kterou i on tak miloval. Čest jeho památce.

Probíhá příprava koncertní sezóny 2020

Milí přátelé,

kapela je již v plné přípravě na novou koncertní sezónu. Připravujeme řadu nových skladeb a písniček na obohacení našeho repertoáru. Pokud vás zajímá, kde všude se vám letos představíme, podívejte se do sekce Koncerty. Těšíme se na vás.

Váš Big Band Zdenka Tölga

PF 2020

Milí přátelé,

úžasnými dvěma koncerty s Bohušem Matušem v Mostě a Chomutově jsme se rozloučili s letošní velmi úspěšnou koncertní sezónou. Odehráli jsme od konce dubna neuvěřitelných 25 koncertů, které se všechny těšily mimořádnému diváckému ohlasu. Je to pro nás závazek a současně impuls pokračovat takto i v příštím roce. Děkujeme za Vaši přízeň, přejeme krásné Vánoce a vše nejlepší v roce 2020.

Velký vánoční koncert s hostem Bohušem Matušem se blíží

Big Band Zdenka Tölga chystá další již 23. velký vánoční koncert. Letošním hostem koncertu bude zpěvák Bohuš Matuš. Orchestr pro své diváky připravil opět poutavý hudební program, kde zazní písně mnoha hudebních žánrů. V podání hosta Bohuše Matuše zazní také písně Karla Gotta, jako vzpomínka na odchod velkého mistra. S Big Bandem Zdenka Tölga pod vedením Karla Emingera se vedle hlavního hosta představí také jeho zpěvačky a zpěváci a celý koncert připraví divákům příjemný zážitek v předvánočním čase.

Chystá se druhý letošní koncert Big Bandu Zdenka Tölga v Átriu SKKS

Již podruhé v letošním roce se mohou přijít naši příznivci v Chomutově potěšit výběrem našich skladeb. A připravili jsme opravdové lahůdky. Koncert se koná 12. 9. 2019 od 17.00 hod. Budeme se na Vás těšit.

Átrium SKKS Chomutov opět ožije hudbou Big Bandu Zdenka Tölga

1. 6. 2019   -  Opět po roce zazní v Átriu SKKS Chomutov hudba v podání Big Bandu Zdenka Tölga, který zde v minulosti koncertoval více jak 20 let. Máme připraven program nabitý krásnými skladbami z oblasti převážně swingové hudby ale i jiných hudebních žánrů. Přijďte si vychutnat tento hudební koktejl. Koncert se koná 20. června 2019 od 17:00 hod.

Série promenádních koncertů v Mostě začíná

6. 5. 2019 - Zveme všechny naše příznivce na zahajovací promenádní koncert u mosteckého Magistrátu dne 16. 5. od 17:00 hod., kterým odstartujeme sérii letních koncertů pro mostecké posluchače. Najdete nás zde každý druhý čtvrtek až do konce srpna. Máme připravenu řadu novinek a překvapení.Připravujeme se na letní koncertní sezónu 2019

2. 4. 2019    Naše kapela se intenzivně připravuje na novou koncertní sezónu, kterou odstartujeme tradičním koncertem na zahájení kulturní sezóny na zámku na Červeném Hrádku. I letos nás čeká opět série promenádních koncertů pro Město Most u místního Magistrátu. Máme připraveno spoustu krásných melodií a nových skladeb. Dále pokračuje také omlazování naší kapely. Přicházejí noví mladí muzikanti s chutí hrát v takovém velkém orchestru. Z toho máme upřímnou radost. Sledujte program našich koncertů na těchto stránkách a budete vítáni na kterémkoliv z nich.

Vyprodali jsme obě divadla v Mostě i v Chomutově a připravili jsme spolu s Vláďou Hronem nadšeným divákům krásné hudební zážitky

Takhle o našem mosteckém koncertu napsal Mostecký deník

20. 12. 2018 - Třemi krásnými vánočními koncerty jsme završili podzimní přípravu a zakončili tak celou letošní koncertní sezónu. Vrcholem byly koncerty ve vyprodaných divadlech v Mostě a Chomutově s Vláďou Hronem. Velmi povedený byl však i adventní koncert v přeplněném stanu na Chomutovském náměstí. Oba divadelní koncerty navodily svojí repertoárovou pestrostí dobrou náladu stovkám posluchačů a náš host Vladimír Hron je kromě skvělého zpěvu také výborně bavil. Ozdobou koncertu byly také výkony našich sólistů, Boříka Čecha, Ondry Nechvátala, Martina Rufera, Sandry Kovalíkové, Evy Pomahačové a Petra Baranijaka. Fotografie z koncertů najdete v naší bohaté fotogalerii.

Naše vánoční koncerty s Vláďou Hronem 12.12. v Mostě a 20.12. v Chomutově se nezadržitelně blíží

25. 11. 2018 - Letošním hlavním hostem našeho vánočního koncertu bude zpěvák a velký šoumen Vláďa Hron. Připravili jsme spolu s ním velmi poutavý program plný krásných swingovek a vánočních písní. Vstupenky budou k dispozici v předprodeji Divadla v Mostě a v Infocentru města Chomutova. Rezervaci je možné také zajistit přes členy naší kapely nebo na mailové adrese eminger@seznam.cz

Dne 1.9.2018 nás opustil náš kamarád, muzikant, pozounista Jarda Bažant. Čest jeho památce.

Jsou chvíle, kdy eufórii radostných životních okamžiků vystřídají pocity smutku ze ztráty kamaráda. A tím Jarda pro nás byl. Do poslední chvíle se věnoval svému celoživotnímu koníčku, muzice, svému pozounu a svůj poslední koncert s naším orchestrem odehrál 9. 8. 2018 v Mostě. Budeme na Tebe vzpomínat, Jardo.

Zúčastnili jsme se Mezinárodního hudebního festivalu v České Kamenici

16. 6. 2018  - Měli jsme tu čest se zůčastnit Mezinárodního hudebního festivalu 2018 v České Kamenici. Byla to parádní přehlídka Big Bandů spojená se soutěží. Předsedou poroty byla hudební legenda Felix Slováček a jedním z dalších členů byl také Václav Hybš. Ve velké konkurenci s řadou i profesionálních Big Bandů jsme se umístili v bronzovém pásmu a náš trumpetista Bořík Čech si vysloužil pochvalu od Felixe Slováčka za svojí sólovou skladbu.

Letošní promenádní koncerty v Mostě byly zahájeny

17. 5. 2018  - Letošní promenádní koncerty v Mostě byly zahájeny. Těšíme se na Vaši návštěvu. Hrajeme každý 2. čtvrtek od 17:00 hod. v átriu mosteckého Magistrátu.

Videa z našeho vánočního koncertu s Ondřejem Rumlem jsou již ke shlédnutí

22. 1. 2018 - Videa jednotlivých skladeb z vánočního koncertu s Ondřejem Rumlem jsou již ke shlédnutí. Najdete je na níže uvedeném odkazu, dále v sekci Videa z koncertů nebo také na stránkách našeho Fanklubu.

Vzpomínkové promítání z Vánočního koncertu s Ondřejem Rumlem - 16. 1. 2018

Vážení přátelé, dne 16. 1. 2018 proběhne od 18.30 na velkém sále ZUŠ F.L.Gasmanna v Mostě vzpomínkové promítání na prosincový vánoční koncert s Ondřejem Rumlem se členy kapely a pro všechny přátele kapely. Přijďte v hojném počtu jste vítáni

Naše kapela založila svůj Fanklub

30. 12. 2017   -   Naše kapela si založila svůj Fanklub. Najdete ho na tomto odkazu: https://www.facebook.com/groups/565880287084937/ ,  je uveden také v Kontaktech.               Zde můžete požádat o vstup. Každého příznivce rádi zaregistrujeme. Rozšiřte okruh našich přátel.                                                                     


Vyprodaná divadla v Mostě a Chomutově aplaudovala Ondřeji Rumlovi a našemu Big Bandu

19. 12. 2017   -   Dva skvělé vánoční koncerty odehrál náš Big Band krátce po sobě v Mostě a v Chomutově. Hlavní host koncertu Ondřej Ruml byl výborným partnerem pro naší kapelu a okouzlil vyprodaná hlediště divadel. Potěšil nás také svým příslibem spolupráce do budoucna. Prohlédněte si také naši fotogalerii a reportáž na odkazu níže. 

Zdenek Tölg by se dožil 80 let

Dne 6. prosince 2017 by se dožil 80 let zakladatel našeho Big Bandu, kapelník, muzikant, skladatel, aranžér a pedagog Zdenek Tölg. Celý svůj život zasvětil muzice a vdechl muzikantskou duši desítkám mladých muzikantů a nespočtu kapel, které vedl. Jsme hrdí na to, že náš Big Band nese dál jeho jméno a odkaz. Čest jeho památce.

       Připravujeme Vánoční koncert s Ondřejem Rumlem

Říjen 2017  -  Jako každý rok se naše kapela připravuje na vrchol koncertní sezóny v podobě velkého vánočního koncertu, který se uskuteční dne 14. 12. 2017 v Městském divadle v Mostě a   18. 12. 2017 v Městském divadle v Chomutově. Hostem obou koncertů bude letos zpěvák Ondřej Ruml, který se v letošním roce úspěšně představil ve 3. řadě televizní show Tvoje tvář má známý hlas. Spolu s ním připravujeme hudebně pestrý a zajímavý program plný překvapení.


Big Band se přestěhoval do Mostu

21. 3. 2017   -  Začali jsme psát novodobou historii naší kapely. Po 20 letech působení v Chomutově jsme se s Big Bandem přestěhovali do Mostu, kde nám nabídla a poskytla zázemí místní ZUŠ. Chceme na oplátku této škole pomoci svým působením v jejím dalším rozvoji. Je nám ctí vrátit na půdu této školy jméno Zdenka Tölga, který proslavil tuto školu v 70. a 80. letech, kde se svými žáky a orchestry sklízel jeden úspěch za druhým. Někteří jeho žáci jsou dodnes stálými členy BBZT.  Získali jsme také podporu statutárního města Most ke své činnosti a budeme rádi město reprezentovat při různých příležitostech. Níže je několik fotografií z historicky první zkoušky na koncertním velkém sále ZUŠ.